Další služby

Aplikace zásuvných spojů

Zásuvný spoj je kombinace mezi fixní a snímací náhradou. Součástí této náhrady je zámkový mechanismus, do kterého zapadá část snímací protézky. Protézka nevyžaduje žádné spony a velmi dobře drží. Dá se velmi dobře použít jako náhrada předních i zadních zubů. Pacientům poskytuje dostatečný komfort a je ve větší oblibě než částečně snímací náhrady.

Jiným typem zásuvného spoje jsou hybridní náhrady, tedy náhrady snímatelné, kotvené zásuvnými spoji. Ošetřují se jimi zuby, na které již nelze zhotovit fixní můstek. Jejich výhodou oproti snímatelným náhradám je, že tato náhrada nepadá a má i lepší vzhled. U hybridních náhrad je rovněž důležité provádět obnovu slizničního povrchu protézky, protože pod jejím tlakem časem dochází k úbytku kosti čelisti. Vytvoří se mezera a ta se musí mezi sliznicí a protézou vyplnit, aby nedocházelo k přetěžování vlastních zubů, na kterých je náhrada ukotvená.

Bělení zubů

Bělení zubů patří k základním technikám estetické korekce barvy zubů. Základní barva stálých zubů je u klientů různá, ale není stálá, protože v průběhu života každého člověka jsou zuby vystaveny různým vlivům, které způsobují změnu jejich barvy. Nicméně světlá nebo bílá barva chrupu je velmi populární a je považována za znak krásy a zdravého životního stylu.

Před každým bělením je nutné zuby pečlivě očistit od všech pigmentací, nečistot a zubního kamene. Nejběžnějším způsobem je metoda air-flow, známá jako pískování. Očištěný povrch zubu je po pečlivém vyčištění připraven na bělení.

Nevím jaký druh bělení paní doktorka ve své ordinaci používá, proto zde uvádím tyto druhy :

 

Jedním z druhů ordinačního bělení se provádí za podpory plazmové lampy. Na zuby se nanese gel, který obsahuje peroxid a železnaté ionty. Působením UV záření, které vychází z lampy dochází ke změněně odstínu skloviny.

Jiným způsobem je metoda vysoce koncentrovaným gelem s peroxidem vodíku.

Vybělit lze i zuby, které mají odumřelou zubní dřeň a to technikou walkin-bleach. Při této metodě se do korunky zubu vloží bělící vložka a zub se provizorně uzavře. Asi po týdnu následuje kontrola, vložka se ze zubu vyjme a podle toho jakého odstínu chce klient dosáhnout, se postup opakuje. Když je dosaženo žádoucího odstínu, zub se ošetří a definitivně uzavře hermetickou výplní.

Bělení zubů laserem, patří mezi nejmodernější metody a umožňuje rychlé a pohodlné bělení chrupu.

Bělení zubů je bezpečné, nežádoucí účinky jako je citlivost zubů po bělení, jsou přechodné a brzo samy odezní, takže ochrana zubů a okolních tkání, dá se říci, je dokonalá.

Vybělené zuby vyžadují tzv. bílou dietu, což pro klienta znamená vyvarovat se pití kávy, červeného vína a uměle barvených pokrmů.

Dentální hygiena

Dentální hygiena výrazně přispívá k celkovému zdraví dutiny ústní.

Dentální hygiena je preventivní činností, která spočívá v motivaci a instruktáži klienta, kdy jsou mu vysvětlena základní pravidla dentální hygieny, proč se musí odstraňovat zubní plak nebo zubní kámen. Součástí dentální hygieny je i vyhotovování a vyhodnocování rentgenových snímků, profesionální vyčištění chrupu, pečetění fisur, fluoridace zubů atd. Podle stavu vašeho chrupu vám doporučím vhodnou metodu čištění zubů, vhodný zubní kartáček a zubní pastu. Pro dokonalé vyčištění dutiny ústní je třeba používat i mezizubní kartáček, který vyčistí i místa, kam se klasický kartáček nedostane.

Na dentální hygienu se můžete objednat telefonicky, po dohodě vám bude přidělen termín návštěvy v ordinaci.